fbpx
Giriş
x
veya
x
x
Kayıt
x

veya

social facebook social twitter instagram WhatsApp iletişim numaramız: +90 552 322 82 62

Sağlık Bilgileri & Makaleler

Uzmanlardan Diş Tedavileri, Estetik & Güzellik, Göz Tedavileri, Saç Tedavileri ve diğer birçok sağlık alanlarında faydalı bilgiler.

TİP2 DİYABETİN CERRAHİ TEDAVİSİ

Tip 1 diyabet vücudumuzdaki pankreasın hasar görmesi ve  insülin üretemez hale gelmesi ile ortaya çıkan bir durumdur. Tip 1 diyabette insülin tedavisi mutlaka en başından itibaren gereklidir ve bu hastalar insülin kullanmadıkları takdirde yaşamlarını idame edemezler.Tip 2 diyabet ise toplumda daha çok görülmekte ve hastaların yaklaşık %90’ının oluşturmaktadır. Tip 2 diyabet daha çok genetik faktörlerin hazırladığı insülin direncinin hastaların çok büyük bir kısmında yer aldığı ama bunun yanı sıra insülin salgılama bozukluğunun da olduğu bir diyabet tipidir.Tip 2 diyabetik hastalarda yaşam tarzı değişiklikleri, beslenmenin düzenlenmesi, egzersiz yapılması ve bununla birlikte oral antidiyabetiklerin öncelikle kullanılması söz konusudur. Ancak ilerleyen dönemlerde Tip 2 diyabetik hastaların da insülin salgılama kapasitelerinin azalması sonucunda insülin salgılama yetersizliği olan konuma ilerleyebilmektedirler.Kilo fazlalığı, diyabet, kolesterol ve tansiyon yüksekliği ile seyreden tabloya Metabolik Sendrom ismi verilmektedir. Metabolik Sendromun ameliyat yöntemleri kullanılarak tedavi edilmesine Metabolik Cerrahi adı verilmektedir.Cerrahi tedavi ile tip 2 diyabet hastalarında  , vücutta var olan ancak kullanılamayan ...
Devamını okuyun
  9824 Tıklanma
  0 yorum
9824 Tıklanma
0 yorum

NODÜLER GUATR

NODÜLER GUATRNodüler guatr, tiroid bezinde oluşan şişliklere denilir. Nodüler guatr günlük hayatta büyük olumsuzluklara neden olmaktadır. Bu nedenlerden dolayı nodüler guatr tedavisinde erken teşhis önemlidir. Aksi takdirde hastalığın ilerlemesi ile birlikte daha kötü durumlar oluşma ihtimali vardır. Nodüler guatr global bir sorundur. Tüm ülkelerde sık sık görülmekte ve tedavileri mümkündür.TİROİD RADYOFREKANS TEDAVİSİGünümüz teknolojisinde tedavi yöntemleri değişmekte ve artık sonuçlarda daha iyi çıkmaktadır. Tiroid radyofrekans tedavisi geçmişte sadece kistin birkaç kere boşaltılması ile ve bu durumdan sonra bir sorun çıkması halinde kistin bulunduğu alanın cerrahi yöntemler ile alınması şeklindeydi. Fakat tiroid radyofrekans tedavisinin geliştirilmesi ile birlikte kistin boşaltılması sağlanmakta ancak daha sonra sorumlu bölgenin radyo dalgaları kullanılarak yakılması amaçlı buharlaştırılmasıdır.AMELİYATSIZ TİROİD TEDAVİSİTiroidler boynumuzda şişmeye başlayan nodüllerden oluşmaktadır. Ameliyatsız tiroid tedavisi, ameliyatsız tedavi yöntemleri ile insanların en çok başvurduğu alanlardır. Ameliyatsız tiroid tedavisi öncelikle hastalığın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hastalık eğer ilerlemişse ve ameliyatsız olarak tedavi edilme imkanı yoksa ameliyatlı tedaviler gerekebilir.
  10019 Tıklanma
  0 yorum
10019 Tıklanma
0 yorum

Ağız ve Diş
tedavileri

doktorBul

Estetik
tedavileri

doktorBul

göz tedavileri

Göz
tedavileri

doktorBul

Sac tedavileri

Saç
tedavileri

doktorBul

 

Tüp bebek tedavileri

Tüp bebek
tedavileri

doktorBul

Obezite tedavileri

Obezite
tedavileri

doktorBul

Bel fitigi tedavileri

Bel fıtığı
tedavileri

doktorBul

Diğer<br>alanlar

Diğer
tedaviler

doktorBul

Binlerce hasta akıllı doktor ve tedavi bulma sistemimizi kullandı!
Hızlı, risksiz ve %70'e yakın daha ucuz!...