Giriş
x
veya
Kayıt
x

veya

On-line terapi

On-line terapi

On-line terapi fikri bundan 3 sene önce Almanya’da oturan bir danışanımın beni araması ile başlamıştı. Euro D televizyon kanalında çocuğunun derslerinin bozuk olduğunu neler yapması gerektiğini bana sorduğunda oğlunu tanımadan bir şey yapmanın zor olduğunu söylemiş ama eğer haberleşebilir ve durumu tam olarak öğrenebilirsem yardımcı olabileceğimi anlatmıştım. O zaman “Ben de size telefonla daha uzun ulaşayım ama bunun bir ücreti olmalı dediğinde o güne kadar bunu çok düşünmediğimi söyledim. Sonrasında düşündüğümde bunu belli bir ücret karşılığı yaparsam daha profesyonel olacağını bir kere iki kere ücretsiz 45 dakika ayırsam bile bunun sonrasında devamının gerçekçi olmayacağını düşündüm ve dediği gibi oğluyla 45 dakika telefonda görüşerek, ayrıca kendisinin de fikrini alarak bu terapiyi sürdürdük. 3-4 seanstan sonra oğlunun arkadaşları ile yaşadığı sorundan dolayı derslerinin bozuk olduğunu öğrendik, terapiye devam ederek akadaş ilişkilerini düzelttik ve dersleri de gayet güzel gitmeye başladı.

Bir diğer vakam Hollanda’da oturan ve daha önce gördüğüm, birkaç kez konuşup ilaç verdiğim yoğun takıntıları olan bir bayan danışanımdı. Evlenip gittiği Hollanda’da baş vurduğu psikiyatristlere kendini anlatamadığını, kendisine yardım edeceklerini düşünmediğini, tedavisini benimle sürdürmek istediğini söyleyince kendisiyle skype üzerinden görüşmeye başladım. Gayet güzel bir şekilde takıntılarını yoluna koyduk hatta bir dönem yakınları vasıtası ile oraya ilaçlarını da yolladım. Bu arada farklı zamanlarda eşi de terapiye katılarak onun hakkında bilgi verip gidişata katkıda bulundu. 3 aylık bir terapi sürecinden sonra onun da tedavisini sonlandırdım. Arada mail atarak iyi olduğunu, oralara alıştığını, arkadaşlar edindiğini ve şimdi hayatından mutlu olduğunu yazıyor.

Bir diğer danışanım ise Amerika’da çalıştığını, orda doktora gittiğini ama psikiyatrinin kültüre özel olduğunu, Amerikalı doktorların düşünce tarzı ve yaklaşımının kendisine uzak geldiğini ve bu nedenle onunla tedavisinin çok iyi gitmediğini anlattığı için gene Skype üzerinden önce 15 günde bir, sonra birkaç ay ayda bir görüşmeye devam ettik. Çok olumlu sonuçlar aldık. Başlangıçta iş yerinde arkadaşları ile yoğun sorunlar yaşarken daha sonra bu sorunları aştı. Amirleri onun çalışkanlığını takdir etmeye başladı. Hayatı düzene girene kadar aralıklı olarak mailleşerek gidişatı yönlendirdik, daha sonra tedaviyi kesip mailler ile iletişimi sürdürerek toparladık ve terapiyi sonlandırdık. Şimdi hayatından memnun.

Sonuçta on-line terapi günümüzün haberleşme olanaklarını da kullanarak, uzakta olan, belki hiç yanıma gelemeyecek insanlara uzaktan da olsa yardım etme olanağını bana verdiği için çok mutluyum. Danışanlarımın bu konudaki düşünceleri de bana güç veriyor. Bir şekilde kendilerini Türkiye’de gibi hissettiklerini, kendilerini anlayan ve ulaşmak istedikleri zaman mesafeye yenik düşmeden iletişim kurabileceklerini bilmenin rahatlığının kendilerine cesaret verdiklerini ifade ettiklerinde yapılanın boşa gitmediğini hissetmek beni mutlu ediyor.

Doğum Sonrası Meme Problemleri
Burun Törpülemesi (Törpüsü) gerçek bir işlem midir...
 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 22 Mayıs 2018

Güvenlik Kodu Görseli

Ağız ve Diş
tedavileri

doktorBul

Estetik
tedavileri

doktorBul

göz tedavileri

Göz
tedavileri

doktorBul

Sac tedavileri

Saç
tedavileri

doktorBul


Tüp bebek tedavileri

Tüp bebek
tedavileri

doktorBul

Obezite tedavileri

Obezite
tedavileri

doktorBul

Bel fitigi tedavileri

Bel fıtığı
tedavileri

doktorBul

Diğer<br>alanlar

Diğer
tedaviler

doktorBul

Binlerce hasta akıllı doktor ve tedavi bulma sistemimizi kullandı!
Komisyonsuz, risksiz ve %80'e yakın daha ucuz!...