Giriş
x
veya
Kayıt
x

veya

İmplant ve Estetik diş tedavileri. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İstanbul Korudent Diş Polikliniği kurucu ortağı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya implant zirkonyum ve estetik diş tedavileri hakkında bilgi veriyor.

Estetik Diş Kaplamalar

Estetik Diş Kaplamalar

Güzel bir gülümseme herkesin hayalidir. Dişlerin gülümseme sırasında yüz ile uyumlu ve estetik görünümü ilk izlenim için büyük önem taşır. Bu nedenle insanlar son yıllarda diş estetiğine giderek daha fazla önem vermeye başladılar. Dişler üzerinde kırık, çürük veya renk değişikliği gibi sorunlar olduğunda estetik diş hekimliği devreye girer ve bu sorunların ortadan kaldırılması için çeşitli uygulamalar yapar.

En çok yapılan uygulamalar diş beyazlatma, estetik kaplamalar ve lamina diş uygulamalarıdır. diş kaplama da en çok kullanılan yöntem günümüzde zirkonyum alt yapılı estetik porselen kaplamalardır. Zirkonyum birçok olumlu özelliği nedeni ile diş hekimliğinde yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Hem estetik olarak, hem de dayanıklılık ve biyolojik uyum olarak son derece iyi sonuçlar alınan bir alt yapı malzemesi olarak zirkonyum güvenle kullanılır.

Özellikle dişler için estetik kaygılar daha fazla olduğu için doğal görünen diş kaplamaları yapmak büyük önem taşır. Ön diş kaplamaları yaptırmadan önce uygulama hakkında bilgi almak dezavantaj ve avantajlarını öğrenmek daha sonra pişmanlık yaşamamak için büyük önem taşır. Ön diş kaplamalarda metal porselen çalışmalara göre daha yüksek maliyeti olan zirkonyum diş kaplamalar kullanım ömürleri ve estetik özellikleri nedeniyle tercih edilirler. 

Zirkonyum tıp alanında ortopedi uzmanları tarafından da sıklıkla kullanılan biyolojik bir malzemedir. Vücut ile umut son derece başarılıdır. Diş etlerinde çekilme ve renk değişikliği yapmamasının nedeni ile tercih sebebi olurlar. Uzun süre problem yaşamadan kullanabileceğiniz Estetik diş kaplama malzemesi olarak Zirkonyum günümüzde bilgisayar destekli tasarım ve üretim aşamaları gitti yapılmaktadır. Bu sayede ağızdaki dişler ile mükemmel bir uyum sağlar ve üzerine kaplama takılan dişlerin daha uzun ömürlü kullanım sağlanır bir hafta gibi bir süre içerisinde üretilebilen estetik diş kaplamaları hakkında daha fazla bilgi almak ister misiniz? Size uygulanabilecek tedavi nin maliyetleri hakkında bilgi almak isterseniz iletişim formu yardımı ile bize ulaşabilirsiniz

 

Diş taşı temizliği
Hasta bilgi bankası ve doğrulamalar

İlgili Makaleler

 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 22 Mayıs 2018

Güvenlik Kodu Görseli

Ağız ve Diş
tedavileri

doktorBul

Estetik
tedavileri

doktorBul

göz tedavileri

Göz
tedavileri

doktorBul

Sac tedavileri

Saç
tedavileri

doktorBul


Tüp bebek tedavileri

Tüp bebek
tedavileri

doktorBul

Obezite tedavileri

Obezite
tedavileri

doktorBul

Bel fitigi tedavileri

Bel fıtığı
tedavileri

doktorBul

Diğer<br>alanlar

Diğer
tedaviler

doktorBul

Binlerce hasta akıllı doktor ve tedavi bulma sistemimizi kullandı!
Komisyonsuz, risksiz ve %80'e yakın daha ucuz!...