Giriş
x
veya
Kayıt
x

veya

Göz Altı Çukurlarına ve Morluklarına Çözüm: ‘Işık Dolgusu’ Tedavisi

Göz Altı Çukurlarına ve Morluklarına Çözüm: ‘Işık Dolgusu’ Tedavisi

Dolgu uygulamasının amacı, yüzümüzde herhangi bir bölgedeki hacim kaybını gidermek ve deformiteleri düzelterek daha genç bir görünümü temin etmektir. Uzman bir hekim tarafından yüz bölgesinde her yere injekte edilebilirler; en belirgin sonuç alınan bölgelerden biri de göz çevremizdir.

Kısa süre önce yapılan bir araştırmada, yüz bölgesinde cerrahi olmaksızın estetik bir değişiklik isteyen hastaların %75i, yaşa bağlı değişiklikleri ilk olarak göz çevrelerinde fark ettiklerini; aynı grubun %80’i de en öncelikli isteklerinin göz çevresi görünümlerinde düzelme olduğunu ifade etmişlerdir. Bu nedenle, göz çevresine yapılacak müdahalelerle bizi olduğumuzdan yaşlı, enerjisiz, mutsuz gösteren deformitelerden kurtulmak önceliklidir.

Bu tip müdahalelerin başında göz altı morluk ve çökmelerine yönelik uyguladığımız dolgu tedavisi gelmektedir. Çoğunlukla genetik yapımızla ilgili olan bu durum, yaşla beraber değişikliklerle de artabilmektedir. Bu bölgenin kendisine özgün anatomik yapısı nedeniyle kullanılacak dolgu tipi ve doktorun tecrübesi çok önemlidir. Bu nedenle ışık dolgusu olarak da tabir edilen malzeme sadece bu bölgeye özel olarak tasarlanmış olması itibariyle, bölge anatomisine hakim bir cerrahın elinde çok iyi sonuçlar verebilmektedir.

Işık dolgusu tedavisinde hekimin tecrübesi kadar uygun hasta seçimi de çok önemlidir. Yapılacak ön değerlendirmede, alt kapakta aşırı miktarda torbalanması olmayan, mor halkalar cilt rengi/aşırı pigmentasyon nedeniyle değil de gözyaşı oluğu deformitesi kaynaklı olan kişiler bu uygulama için uygun adaylardır.

Işık dolgusu uygulaması muayenehane ortamında içerisinde lokal anestetik de içeren bir injektörden cilt altına uygulama şeklinde gerçekleşmektedir. İçeriği vücudumuzdaki, özellikle cilt ve eklemlerimizdeki bağ dokunun büyük kısmını teşkil eden hyaluronik asidden oluşmaktadır. Bu madde hacmin yetersiz olduğu ya da çökme bulunan bölgeye yerleştirilerek su çekme kapasitesi ile çukurları doldurmakta ve kapak-yanak birleşkesinin bir bütün olarak görünmesini temin etmektedir.

Işık dolgusu uygulaması işlemi uygun teknikle acısız ve ağrısız bir işlemdir; ortalama 15 dakikalık bir uygulamanın ardından normal yaşantı devam etmektedir. Etkisi hemen işlemden sonra görülmektedir, dolgu maddesinin su çekerek bölgeyi iyice canlandırdığı 1 aylık sürenin sonunda ise etki iyice oturur. Işık dolgusunun içeriğinde hazır bulunan amino asitler, vitaminler, renk açıcılar gibi mezoterapi ürünleri sayesinde bu dolgu uygulamasında ilaveten ince kırışıkların da tamiri, lekelerin giderilmesi, cilt tonunun/renginin de parlaklaşması da amaçlanmaktadır. Uygulamanın etkinliği en az 2 sene sürmekte, hatta bazı hastalarda kalıcı olmaktadır.  

Özetle, ışık dolgusu uygulaması tecrübeli bir el tarafından, ideal dolgu maddesi ve uygun teknikle yapıldığı durumlarda göz çevresinin gençleştirilmesinde oldukça yüz güldürücü bir çözüm olanağı sağlamaktadır.

Göz Çevresinde Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri
Erişkenlerde Gözyaşı Kanal Tıkanıklığı Nedir, Nası...
 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 22 Mayıs 2018

Güvenlik Kodu Görseli

Ağız ve Diş
tedavileri

doktorBul

Estetik
tedavileri

doktorBul

göz tedavileri

Göz
tedavileri

doktorBul

Sac tedavileri

Saç
tedavileri

doktorBul


Tüp bebek tedavileri

Tüp bebek
tedavileri

doktorBul

Obezite tedavileri

Obezite
tedavileri

doktorBul

Bel fitigi tedavileri

Bel fıtığı
tedavileri

doktorBul

Diğer<br>alanlar

Diğer
tedaviler

doktorBul

Binlerce hasta akıllı doktor ve tedavi bulma sistemimizi kullandı!
Komisyonsuz, risksiz ve %80'e yakın daha ucuz!...