Giriş
x
veya
Kayıt
x

veya

İmplant Ağrı Yapar mı?

İmplant Nedir, Ağrı Yapar mı?

İmplant eksik dişlerin yerine konması amacıyla yapılan bir uygulamadır. Çene içerisine yerleştirilen vida şeklinde olan bir diş köküdür. İmplant malzemesi titanyumdan yapılmaktadır bu nedenle doku uyumu başarılı bir şekilde sağlanmaktadır. implant uygulaması hem tek bir dişe hem de hiç dişi olmayan kişilere uygulanabilir. İmplant yöntemi uygulanırken diğer dişlerle herhangi bir temas olmaz.

İmplant işlemi Kimlere Uygulanabilir?

diş etleri ve çene yapısı sağlıklı olan, çene kemiğinde implantları destekleyebilecek oranda kemik bulunan herkese implant işlemi uygulanmaktadır. Kemik yapısı uygun olmayan kişiler için önce tedavi uygulanır ve daha sonra implant işlemi yapılır.

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle implant işlemi uygulanacak olan bölgeye lokal anestezi yapılır. Daha sonra dikkatli bir şekilde diş eti kaldırılır. Belirlenmiş olan kemik kalınlığı ve yüksekliğine göre implant için yer hazırlanır ve yerleştirilir. Bu işlem sonlandıktan sonra bir süre implantın kemik ile bütünleşmesi beklenir. Daha sonra kapalı olan implantın üzeri açılarak diş yerleştirilir ve protez işlemi uygulanmaya başlanır.

Operasyon Sırasında Ağrı Hissediliyor mu?

Operasyon sırasında uygulanan lokal anestezi hastanın ağrı duymasını engellemektedir. Hastanın sağlık durumuna ve isteğine göre genel anestezi uygulanabilir.

İmplant İşleminden Sonra Ağrı Oluyor mu?

İmplant uygulamasının ardından hastalarda hafifte olsa ağrı olabiliyor. Fakat bu nadir olarak görülen bir durumdur. Başarılı bir operasyon geçiren hastanın uygulamadan sonra ağrısı olmamaktadır. Fakat hafif şekilde meydana gelen ağrılar normal karşılanmaktadır. Uygulama sırasında çene kemiğinde implanta yer açıldığı için hafif bir ağrı hissi duyulmaktadır. Anestezinin etkisi geçtikten sonra hafif şekilde ağrı oluştuğu için diş hekimleri antibiyotiklerin yanında ağrı kesici de vermektedir.  Daha detaylı bilgi edinmek için https://mynova.org/implantlar-hakkinda-her-sey/ web sayfasını ziyaret ediniz.

Böylece uygulamadan sonra meydana gelebilecek olan ağrı hissi ortadan kalkar. İmplant uygulamasının ardından ilk birkaç gün implant uygulanan bölgede enfeksiyon olabiliyor. Bu sebeple bunu engellemek için antibiyotik kullanımı gereklidir. Uygulamanın ardından çabuk ve sağlıklı bir iyileşme için doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır. Aksi takdirde iyileşme süreci gecikir ve ağrı meydana gelir. Ayrıca implant uygulamasının iyileşme sürecini geciktiren bir diğer unsur sigaradır. Sigara kullanımı olan hastaların implant uygulamasından en az iki hafta önce sigarayı bırakması ve uygulamanın ardından tedavi süresi boyunca kullanmaması gereklidir.

Anne ve Çocuk Arasındaki İlişki
İmplant Sonrası Nelere Dikkat Edilir?
 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 22 Mayıs 2018

Güvenlik Kodu Görseli

Ağız ve Diş
tedavileri

doktorBul

Estetik
tedavileri

doktorBul

göz tedavileri

Göz
tedavileri

doktorBul

Sac tedavileri

Saç
tedavileri

doktorBul


Tüp bebek tedavileri

Tüp bebek
tedavileri

doktorBul

Obezite tedavileri

Obezite
tedavileri

doktorBul

Bel fitigi tedavileri

Bel fıtığı
tedavileri

doktorBul

Diğer<br>alanlar

Diğer
tedaviler

doktorBul

Binlerce hasta akıllı doktor ve tedavi bulma sistemimizi kullandı!
Komisyonsuz, risksiz ve %80'e yakın daha ucuz!...