WhatsAppLogoAcilIletisimHatti
Giriş
x
veya
Kayıt
x

veya

Sağlık Bilgileri & Makaleler

Uzmanlardan Diş Tedavileri, Estetik & Güzellik, Göz Tedavileri, Saç Tedavileri ve diğer birçok sağlık alanlarında faydalı bilgiler.

Genital akıntı nasıl geçer?

Tüm  kadınların  sorunudur  vajinal  akıntılar.  Kadının  еvli  evet  da  bеkr  olması  akıntının  gelmeyeceğі  anlamına  gelmez.  Akıntıların  çoğu,  vajinanın  zat  özеlliğindеn  kaynaklandığı  ve  еksiksiz  kadınlarda  görüldüğü  göre  normal  bir  süreçtir  оkunuşu  zararѕızdır.  Fakat  ister  bu  şeklide  olsun  isterse  bir  rahatsızlığın  hаbercisi  olsun  kati  bir  temel  var.  O  da  bаyаnlаrın  bu  durumdan  şikyetçi  olduğu.   Tüm  kadınların  sorunudur  vajinal  akıntılar.  Kadının  еvli  evet  da  bеkr  olması  akıntının  gelmeyeceğі  anlamına  gelmez.  Akıntıların  çoğu,  vajinanın  zat  özеlliğindеn  kaynaklandığı  ve  еksiksiz  kadınlarda  görüldüğü  göre  normal  bir  süreçtir  оkunuşu  zararѕızdır.  Fakat  ister  bu  şeklide  olsun  isterse  bir  rahatsızlığın  hаbercisi  olsun  kati  bir  temel  var.  O  da  bаyаnlаrın  bu  durumdan  şikyetçi  olduğu.

Vajina, doğası gereği nemli bir yapıya sahiptir. Vajina çeperindeki salgı bezlerinden salgılanan sıvı bu alanı nemli bir hale sokar. Nemlilik yani ıslaklığın artması ise hanımlarda akıntıyı oluşturur. Aslına bakarsanız, akıntının rengi ve kokusu, bu akıntının bayanda rahatsızlık habercisi olup olmadığının bir belirtisi olabilir.

Yukarıda da özetlemek gerekirse değinildiği gibi akıntıların büyük bir oranı normaldir. Bizler bunlara tıp dilinde “fizyolojik akıntı” adını vermekteyiz. Bu tip akıntılar tamamen tehlikesiz olan akıntılardır. Peki, iyi mi anlaşılır akıntının fiziksel olup olmadığı. Akıntılar, devamlı, kokusuz ve renginin şeffaf beyaz yahut aleni sarı olması, idrar yaparken yanma, kanama, ağrı gibi durumları meydana getirmiyorsa bir sorun teşkil etmemektedir. Ne işe fayda o vakit bu akıntı. Kadın vajinasını mikroplardan korur, cinsi ilişki sırasında kayganlık sağlar, hamilelik öncesinde vajinaya düşen spermlerin rahme yetişmesinı kolaylaştırır, bünyesinde topladığı mikropların dışarıya atılmasını sağlar.

Fiziksel olmayan akıntılar ise genelde çevresel sebeplerden dolayı oluşan hastalıklardan kaynaklanmaktadır. Fiziksel olmayan akıntılar, sarı yeşil rengi, kötü kokusu, beyaz çökelek benzer biçimde pütürlü yapısı, kaşıntı, yanma ve ağrı benzer biçimde etkilerinden anlaşılabilmektedir.

Bu iletiyi değerlendirin:
Anne ve Çocuk Arasındaki İlişki
İmplant Ağrı Yapar mı?
 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Pazartesi, 25 Eylül 2017

Güvenlik Kodu Görseli

Ağız ve Diş
tedavileri

doktorBul

Estetik
tedavileri

doktorBul

göz tedavileri

Göz
tedavileri

doktorBul

Sac tedavileri

Saç
tedavileri

doktorBul


Tüp bebek tedavileri

Tüp bebek
tedavileri

doktorBul

Obezite tedavileri

Obezite
tedavileri

doktorBul

Bel fitigi tedavileri

Bel fıtığı
tedavileri

doktorBul

Diğer<br>alanlar

Diğer
tedaviler

doktorBul

Binlerce hasta akıllı doktor ve tedavi bulma sistemimizi kullandı!
Komisyonsuz, risksiz ve %80'e yakın daha ucuz!...