Giriş
x
veya
Kayıt
x

veya

Anne ve Çocuk Arasındaki İlişki

Annenin psikolojik durumu ve çocuğa karşı davranışlarına bağlıdır. Çocuğun büyüyüp, yetişkin olduğunda karakter özelliklerini ve evlendiğinde kendi çocuklarına kendi annesinden gördüğü davranışları, ileten bu iletişim belirler.

Gebelik

Sürecinde başlar, tensel temas ve beslenme şekliyle bir ömür sürer. Çocuğun ilk göreceği ve seveceği kişi annesidir. Onun özgüven sahibi olmasında, hayata karşı dik durmasında annesini rolü vardır. Anne çocukta sevgi, saygıyı ve güven duygusunu babadan çok daha fazla oluşturur. Çocuk hayata bakış açısını daha çok sevgi, güven ve saygıya dayalı yürütür.

Sıhhatli Bir İletişim Bireyin Özgüvenini Arttırır

Annenin tensel ısısı, sesi, yüz mimik hareketleri yaşadığı evrenin daha çok anlamlı olması ve davranışlarını kontrol altına almasını sağlar, çünkü çocuk anneyi taklit eder.

Her Çocuk Farklıdır

Aile bireylerinin aynı anne ve babadan olmasına rağmen tüm karakter, genetik, zeka ve duygu yapıları farklıdır. Bu yüzden çocuk yetiştirmenin en önemli kriteri çocuklara farklı tutumlarla yaklaşmak ve şartlara göre hareket etmektir. Bu yüzden çocuğa bir yaşından itibaren öğretim şekli, yetişme şekli, duygusal iletişim güveni ve güvensizlik hislerinin oluşturur

Anne Çocuk İlişkisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklik süresince anneye bağlı olan çocuk 4 yaşından sonra fert olmayı bulur, bu süreçten sonra annenin de çocuğa davranışları değişir. Anne bu süreci iletişimi bozmadan geçirebilmesi için çocuğunu dinlemesi ve sorduğu soruları cevapsız bırakmaması gerekir.

Saygı

Çocuğunuzun kişisel eşyalarına ya da odasına girerken mutlaka seslenerek ve izin alarak özeline dahil olun. Dermokozmetik Çocukta kişisel hayata saygı mefhumunu geliştirebilirsiniz. Duygusal, fakat kararlarının da arkasında durabilen anne olun. Çocuğa hayır denildiğinde sinirleniyorsa sakin davranın ve ona açıklamanızı yapın.

Mutsuz Giden Bir Evlilik Ebeveyn İlişkilerini Bozar

Evlilikte kontrolsüz gebelikle dünyaya gelen çocuk, baba tarafından daha sonra benimsese de babanın olumsuz tutumları çocuğu olumsuz yönde etkiler.  Anne isterse tek başına olsun sevginin ve karşılık beklemeden ilgi gösteren bir simgedir. 

2017 yeni sezon çalışmaları - WhatsApp Tartışması
İmplant Ağrı Yapar mı?
 

Yorum

Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Salı, 22 Mayıs 2018

Güvenlik Kodu Görseli

Ağız ve Diş
tedavileri

doktorBul

Estetik
tedavileri

doktorBul

göz tedavileri

Göz
tedavileri

doktorBul

Sac tedavileri

Saç
tedavileri

doktorBul


Tüp bebek tedavileri

Tüp bebek
tedavileri

doktorBul

Obezite tedavileri

Obezite
tedavileri

doktorBul

Bel fitigi tedavileri

Bel fıtığı
tedavileri

doktorBul

Diğer<br>alanlar

Diğer
tedaviler

doktorBul

Binlerce hasta akıllı doktor ve tedavi bulma sistemimizi kullandı!
Komisyonsuz, risksiz ve %80'e yakın daha ucuz!...