fbpx
Giriş
x
veya
x
x
Kayıt
x

veya

social facebook social twitter instagram

Liposuction(Yağ Aldırma) Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

liposakşın


Liposuction bir zayıflama yöntemi midir?

Liposuction bir zayıflama yöntemi değil vücut şekillendirme tekniğidir. Liposuctionla (liposakşınla) bölgesel yağlar alınır bu yüzden en iyi bölgesel incelme yöntemidir.

Liposuction için uygun adaylar kimlerdir?

Diyet ve sporla gitmeyen bölgesel yağlanmaları olan, aşırı cilt sarkıklığı olmayan ve sağlığı elverişli her birey liposuction tedavisi için uygun adaydır.

Lipsuction (Liposakşın) ile kaç kilo yağ alınır?

Liposuction (liposakşın) ile alınacak yağ miktarı hastanın kilosu, cilt dokusu, işlem yapılacak bölgeler ve daha birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Liposuction ile alınması gereken maksimum yağ miktarı 5-6 kilodur.

Liposuction (Liposakşın) sonrası ne kadar süre korse kullanılmalıdır?

İlk 3 hafta gece-gündüz doktorun tavsiye ettiği korse kullanılmalıdır.

İstenilen vücut şeklinin tam olarak elde edilmesi ne kadar sürer?

Liposuction (liposakşın) öncesi ve sonrası arasındaki fark ameliyattan sonra anlaşılmaya başlanır fakat istenilen vücut şekline kavuşmak 6-12 ay sürebilir.

Liposuction (Liposakşın) etkisi kalıcı mıdır?

Kilosu hemen hemen sabitlenmiş ve liposuction tedavisini sadece vücut şekillendirme için talep eden kişilerde liposuction etkisi belirgin ölçüde kalıcıdır.

Fakat liposuction (liposakşın) sonrası hasta hayatına sağlıklı beslenerek devam etmelidir aksi taktirde kilo alımı başlar ve liposuction (liposakşın) uygulanan bölgelerde tekrar yağ dokuları büyüyebilir.

Bunun haricinde karna uygulanan liposuctiondan sonra doğum yapılırsa karın bölgesinin görüntüsü tekrar değişebilir.

Liposuction (Liposakşın) fiyatları neye göre belirlenir?

Liposakşın fiyatları; uygulama yapılacak bölgeye, alınacak yağ miktarına, hastanın kilosuna, uygulanacak anesteziye ve daha birçok faktöre göre değişiklik gösterir.

Liposuction (Liposakşın) Tehlikeli mi?

Gelişen teknoloji ile mevcut sistem ve uygulama yöntemleri her geçen gün gelişmektedir. Liposuction çeşitleri artan ve teknoloji ile en çok gelişen tekniklerden biridir. Vaser liposakşın günümüzde en ileri teknoloji ile tasarlanmış liposuction cihazıdır. Vaser liposakşın cihazı ile ultrasonik dalgalar yardımıyla yağ hücreleri sıvılaştırılır ve sıvılaşan yağ hücreleri vakumlanarak vücuttan çıkartılır.

En küçük bir cerrahi uygulamanın bile riskleri vardır. Fakat liposakşın doğru hastaya, tecrübeli bir doktor tarafından uygulandığında komplikasyon oranı çok düşüktür ve çok iyi sonuçlar elde edilir.

Liposakşın ameliyatı yaptıranlar gerçek deneyimlerini sosyal medya ve internet forumları üzerinden paylaşmaktadır. Bu deneyimler kişinin kendi beklenti ve istekleri doğrultusunda yazıldığı için tamamen nesnel bir doğruyu yansıtmamaktadır. Her kişinin cilt elastikiyeti, dirençli bölgesi, çıkartılacak yağ miktarı farklıdır ve liposakşın kişiye özel planlanan bir ameliyat olduğu için, öncesi ve sonrası hakkında en güvenilir bilgi kişiyi muayene eden doktor tarafından sağlanır.

Liposuction (Liposakşın) Acı Verir mi?

Liposakşın tercihe göre genel veya lokal anestezi altında uygulanabilir. Müdahale edilecek bölge uyuşturulduğu için ameliyat esnasında hiçbir acı hissedilmez. Ayrıca liposakşın kanülleri çok ince olduğundan liposakşın ameliyatlarında çok büyük kesiler yapmaya gerek yoktur. Liposakşın sonrası birkaç gün ufak ağrı ve sızılar olabilir fakat bu ağrı ve sızılar ağrı kesicilerle kolayca giderilebilir.

Liposuction (Liposakşın) Ameliyatı Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle liposakşın bir kilo verme ameliyatı değil bölgesel incelme tekniğidir. liposakşın ameliyatına uygun olan, cilt elastikiyeti iyi olan, aşırı kilo fazlalığı olmayan kişiler liposakşın sonrası yağ alınan bölgelerin tekrar eski haline dönme ihtimali olduğunu unutmamalıdır. Liposakşın ameliyatı sonrası beslenme planı doktor tarafından detaylıca hastaya anlatılacaktır. Fakat sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam felsefesini benimseyememiş kişiler liposakşın sonrası bir diyetisyenden ve spor danışmanından yardım alabilirler. Liposakşın sonrası diyet yapıldığında ya da en azından sağlıklı ve dengeli beslenildiğinde ve hafif egzersizler alışkanlık haline getirildiğinde çok başarılı sonuçlar elde edilir ve bu sonuçlar kalıcı olur. Liposakşın sonrası kilo alma gerçekleşirse alınan kilo miktarına bağlı olarak liposakşının etkisi azalacaktır.

Liposuction (Liposakşın) Sonrası Dalgalanma Nedir?

Liposuction herkese uygulanabilecek bir teknik değildir. Özellikle bölgesel yağlanması olanlarda olumlu sonuç verir. Liposuction tecrübeli bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Çünkü eğer yağ alınacak bölgenin her noktasından eşit miktarda yağ çıkartılmazsa, kanüllerin boyutları iyi ayarlanamazsa ve daha önemlisi yağ dokusunun dağılımına bağlı olarak kişisel farklılıklar göz önünde bulundurulmazsa liposuction sonrası dalgalanma denilen bölgede eşitsizlikler meydana gelebilir. Bunun için bölgeden çıkartılacak yağ miktarı iyi hesaplanmalı ve bölgeyi eşitleyecek şekilde yağ çıkartılmalıdır.

Liposakşın ameliyatı olmaya karar veren kişi doktor seçerken doktorun önceden yaptığı liposakşın before after yani liposuction öncesi ve sonrası fotoğraflarını görmeyi talep edebilir. Türkiye’de liposuction before after (liposuction öncesi sonrası) fotoğrafların internet sitesi ve sosyal medyada paylaşımı yasaktır fakat hasta muayeneye gittiğinde talep ederse doktor bu fotoğrafları gösterebilir.

 

Lazerle Vajinoplasti
GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA

İlgili Makaleler

 

Yorum

Misafirler yorum yapamaz. Lütfen yorumları görmek ya da eklemek için oturum açın.
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Misafir
Cuma, 03 Temmuz 2020

Güvenlik Kodu Görseli

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.turkiyede-tedavi.com/