WhatsAppLogoAcilIletisimHatti
Giriş
x
veya
Kayıt
x

veya

Sağlık Bilgileri & Makaleler

Uzmanlardan Diş Tedavileri, Estetik & Güzellik, Göz Tedavileri, Saç Tedavileri ve diğer birçok sağlık alanlarında faydalı bilgiler.
Yazar henüz bir etiket kullanmamış

İlk, orta ve lise eğitimimi Adana’da tamamladıktan sonra 1983 yılında girdiğim Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldum. 1991-1994 yılları arasında bir süre Ankara Atatürk Göğüs hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi’nde göğüs hastalıkları asistanlığı ve Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde radyoloji asistanlığı yaptım. Daha sonra 1994 yılında Çukurova üniversitesi Tıp Fakültesi (ÇÜTF) Radyoloji Anabilim Dalı’na (AD) radyoloji uzmanlık eğitimi için girdim. Uzmanlık eğitimimi 1999 yılında tamamladım. Birbuçuk yıl kadar Adana’da özel bir hastanede çalıştıktan sonra ÇÜTF Radyoloji AD’ye 2000 yılında öğretim görevlisi olarak tekrar başladım. 2005 yılında radyoloji doçenti, 2011 yılında radyoloji profesörü oldum. 2016 yılında öğretim üyeliği görevimden emekli olarak ayrıldım. Eylül 2016 tarihinden itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi Hastanesi Radyoloji Anabilim Dalında çalışmaya devam etmekteyim. 2000 yılından beri genel girişimsel radyolojik işlemlerle başladığım uzmanlık alanıma, 2005 yılından beri özellikle girişimsel nöroradyoloji alanında devam etmekteyim. Evli ve bir çocuk babasıyım.

  Şah damarı darlığı nedir   hangi şikayetlere yol açar   Boyunda   iki tarafda sağlı sollu yer alan karotis atardamar darlıkları diğer adıyla şah damarı darlıkları   damar iç yüzeyinin plak ile kaplanması sonucu oluşan bir hastalıktır   özellikle ileri yaşlarda pıhtı ile beyin damarlarının aniden tıkanması ve bu nedenle beyin fonksiyonlarının bir kısmının kaybedilerek felç olunması halidir   Etkilenen kişilerde sıklıkla ölüme ve daha sonraki yaşamlarında bağımlı yaşamalarına yol olmaktadır   İnme halk arasında felç olarak da bilinir   Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde   büyük bir toplumsal sorun olan bu hastaların erken tedavisi   Dural arteriovenöz fistül nedir   Dural arteriovenöz fistüller   DAVFler ) beyni saran ve dura denen tabaka yüzeyindeki arterler   ile venler   toplar damar   Serebral arteriovenöz malformasyon   Beyin damar yumağı   nedir ve neden önemlidir   ile toplardamar   arasındaki anormal bağlantıdır   Girişimsel nöroradyoloji son yıllarda teknolojik gelişmelerle giderek daha yaygın olarak kullanılan tedavi yöntemlerini içeren girişimsel radyoloji alt bölümüdür   Girişmsel nöroradyolojide yapılan tedaviler baş-boyunda   beyinde ve omurilik-omurga bölgesi ile ilgili damarsal hastalıkların damar yoluyla ameliyat etmeden tedavi etmektedir   Beyin anevrizmaları   Anevrizma nedir   diğer adıyla beyin baloncukları beyin atardamarlarının   duvar yapısının bozulup zayıflaması sonucu damar dışına doğru genişlemesi yani balonlaşmasıdır   Anevrizma yaygınlığı nedir

Ağız ve Diş
tedavileri

doktorBul

Estetik
tedavileri

doktorBul

göz tedavileri

Göz
tedavileri

doktorBul

Sac tedavileri

Saç
tedavileri

doktorBul


Tüp bebek tedavileri

Tüp bebek
tedavileri

doktorBul

Obezite tedavileri

Obezite
tedavileri

doktorBul

Bel fitigi tedavileri

Bel fıtığı
tedavileri

doktorBul

Diğer<br>alanlar

Diğer
tedaviler

doktorBul

Binlerce hasta akıllı doktor ve tedavi bulma sistemimizi kullandı!
Komisyonsuz, risksiz ve %80'e yakın daha ucuz!...